09100, вул. Андрея Шептицького, 2 м. Біла Церква

(04563) 9-94-82, 063-310-77-55, 067-310-77-55, 099-310-77-55 djkg@bc-rada.gov.ua

Що змінює закон про ринок електроенергії

11.06.2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII, тим самим розпочався процес реформування електроенергетичної галузі в Україні.

Реформа галузі включає в себе ряд кардинальних змін, серед яких і відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання, тобто створення відповідних окремих юридичних осіб.

Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018р., передбачено укладення договорів між побутовими споживачами та електропостачальною організацією до 01 грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання на умовах чинних договорів.

Проект договору розробляється оператором системи розподілу на основі форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті оператора, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів. Також, оператор системи розподілу направляє споживачу заяву-приєднання, що є пропозицією про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування електричною енергією.

Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу оператора, та/або сплати за рахунком (квитанцією), та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до оператора системи розподілу із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.

Таким чином електропостачальником разом з квітанцією на оплату надішлють всім  споживачам типові бланки-заяви про надання послуг з розподілу електричноі енергії. Цей договір починає діяти після однієї з трьох подій:

  • шляхом підписання заяви та направлення її на адресу оператора системи розподілу.
  • сплатити спожиту електроенергію за надісланим рахунком.
  • сам факт споживання електроенергії також є доказом того, що споживач погоджується  на приєднання до договору.

 Отже, юридичні рамки такі, що не потребують зайвої біготні для споживача.